Clear Water Original K3 pre 350l -600l rozmer 19x19cm

Clear Water Original  K3 pre 350l -600l  rozmer 19x19cm

Hodnotenie produktu: 4.21/5 (19x)

Vaše hodnotenie:

Odstraňuje z vody dusičnany "NO3" a zafarbenie vody.Prevedenie Originál bolo obohatené o zložku ktorá zabraňuje rastu škodlivých húb (achlya, Saprolegnia) vo filtri ktoré zaberajú plochy nitrifikačným baktériam. Možnosť jednoduchej regenerácie až 300 X.Filtračné médium je zašité vodeodolnou niťou v odolnom samočistiacom mikronovom site.NOVINKA!Tento nový model prevedenia Originál už môžete použiť aj v rastlinných akváriách!

44,04 € s DPH

36,40 €

Dostupnosť: Skladem

Výrobca: SZAT

Funguje na bázi iontové výmeny.Stručný popis: Křišťálovo čistá voda bez škodlivín, možnosť jednoduchéj regenerácie.

Náš produkt je prvým predstaviteľom novej generácie filtračných materiálovom. Prevedenie originál nie je vhodné v akváriách kde chcete dosiahnuť "black water" nakoľko sťahuje všetky farby z vody! Pri udržaní black water je nutné použiť prevedenie PLANTS! Funguje na báze iontovej výmeny. Z rybích výkalov a nespotrebovanej stravy vznikajú škodlivé látky vo vode. Najnebezpečnejšie látky v akváriu sú amoniak (NH3) a amónné ioni (NH4 +). Tieto nebezpečné látky, ktoré spôsobujú najväčšie problémy na konci prvého týždňa od založením akvária premieňajú neviditeľné užitočné nitrifikáčné baktérie, ktoré spôsobujú prvú premenu (Nitrosomonas) na dusitan (NO2). Do konca budúceho týždňa v dôsledku nitrifikačných baktérií sa mení NO2 na menej nebezpečné dusičnany (NO3) načo spotrebujte veľké množstvo kyslíka. Ak nemajú dostatok kyslíka zlúčeniny sa hromadia rýchlo. Pri dostatku kyslíka sa zlúčeniny hromadia taktiež po nejakej dobe preto je nevyhnutná výmena vody. Vďaka schopnostiam SZAT clear wateru sa predlžuje doba výmeny vody v akváriu. Po vložením clear water do hornej časti filtra sa do pár hodín (cca 12hodín)znížia hodnoty NO3 a vaše akvárium dostane krištáľovo čistý vodu. Clear water Vám vydrží vo filtri cca 2 mesiace, po tom sa regeneruje v soľnej kúpeli .Výrobca uvádza výdrž až 300 regeneračných cyklov. Výhody clear water: úspora vody, úspora času, krištáľové akvárium bez NO3 (NO3 10mlg / l až 20 mlg / l), zdravé a spokojné ryby. Všetky INFORMÁCIE nájdeme v priloženom letáku (návod) . Tento výrobok sa nedá porovnať z obyčajným selektívnym anexom! Tento výrobok neobsahuje žiadne poznáme škodlivé látky ohrozujúce ryby vodných živočíchov a vodný svet, výrobok nevylučuje žiadne škodliviny.

Regenerácia:Do 1l studenéj vodovodnéj vody rozpustíme 100 gramov soli,do takto pripraveného roztoku vložíme na 40 minút vrecúško Clear Water.Po uplynutí 40 minút vyjmeme vrecúško a dôkladne premyjeme pod studenou tečúcou vodou a môžeme opätovne použiť.POZOR!!! Na regeneráciu je nutné použiť jedine obyčajnú soľ (NaCl) bez prímesí ako sú jód,kalcium a podobne.Nakoľko tieto látky upchávajú póry filtračného média a znižujú účinok Clear Water.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info